شرکت یکان نیرو پایا Yekan Niroo

تجهیزات و دستگاههای الکترونیک تامین انواع تجهیزات الکتریکی فشار ضعیف و فشار متوسط
  • تامین تجهیزات الکتریکی فشار ضعیف، فشار متوسط و ابزار دقیق
  • تجهیزات راه انداز موتور شامل کنترل دور و راه انداز نرم موتور
  • ارائه پیشنهاد و تامین قطعات یدکی برای کاهش زمان وقفه های تولید
  • مشاوره و بازدید از تابلو های قدیمی سایت جهت نوسازی و یا جایگزینی تجهیزات
  • تجمیع و جایگزینی رله های حفاظتی قدیمی با مدل های جدید-میکروپروسسوری
  • بروزرسانی و جایگزینی انواع کلید های هوایی 400 ولت با محصولات جدید
  • طراحی و مشاوره ساخت تابلوهای فشار ضعیف و فشار متوسط
  • نصب، تست و راه اندازی انواع تابلو های برق صنعتی

 

نوسازی Retrofit
در راستای جلوگیری از وقفه های اتفاقی در بخش پروسه های تولیدی صنایع مهم همچون نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین ارتقای سیستم بهره برداری، نوسازی تجهیزات مطرح می گردد. که در این میان حساسیت و قابل توجه بودن عملکرد مطلوب تجهیزات الکتریکی سازندگان معتبر این صنعت را بر آن داشته است تا با برنامه ریزی دقیق و ارائه راه حل های کاربردی بلند مدّت، ارائه این سرویس را به یکی از اهداف اصلی در جهت جلب نظر و رضایتمندی مشتریان خود قرار دهند.
از اینرو شرکت یکان نیرو آمادگی دارد تا با ارائه و انتقال این راه حل ها در جهت بهبود شرایط بهره برداری و کاهش دغدغه های ناشی از وقفه های اتفاقی و برنامه ریزی نشده یاری رسان سایتها و صنایع مختلف باشد؛ از آنجا که تجهیزات فشار ضعیف با طیف وسیعی از محصولات در همه سایتهای صنعتی نصب و در حال بهره برداری هستند و از این میان کلید های هوایی Air Circuit Breaker به وفور به به عنوان کلید اصلی تابلوهای MDP یا MCC نصب شده اند، لذا لزوم توجه به عملکرد صحیح این بریکرها آنجا نمایان می گردد که با حذف تریپ های بی مورد و ناخواسته آنها می توان خسارات مالی و یا گاها جانی ناشی از قدیمی بودن و عدم عملکرد دقیق آنها در پروسه های تولیدی صنایع را کاهش داد.
نوسازی کلیدهای هوایی یا Retrofit آنها به دو صورت زیر امکان پذیر است:

  1. راه حل استاندارد - Standard Solution 
  2.  راه حل تغییر یافته

1-همانطور که در بالا اشاره شد سازندگان و برندهای معتبر تجهیزات برقی سعی در استفاده از آخرین تکنولوژی و دستاوردهای روز دنیا برای ساخت محصولات خود می باشند که در کمترین سطح به حفظ سهم خود از بازار جهانی و ارتقاء آن دست یابند. لذا این سازندگان با دارا بودن اطلاعات و نقشه های ساخت و تولید کلیدهای قدیمی خود با طراحی و اعمال تغییراتی به لحاظ فیزیکی در کلیدهای جدید خود طی راه حلی جامع، امکان جایگزین نمودن آنها را با کلیدهای قدیمی و از رده خارج فراهم می نمایند. بدین منظور هیچگونه تغییراتی چه به لحاظ مکانیکی و چه الکتریکی در تابلو برق و یا باس بار آن و یا مدارات الکتریکی ایجاد نمی گردد و فقط کلید اصلی تعویض و جایگزین می گردد.
بنابر آنچه که مدل کلید به لحاظ ساختاری در آن دسته بندی می گردد این راه حل استاندارد برای بیشترکلیدهای مدل فیکس و یا کشویی برندهای معتبر با اندکی تفاوت در طراحی و اجرا توسط تولیدکنندگان این صنعت ارائه می گردد که در اینجا بعنوان نمونه و بصورت اختصاصی کلیدهای هوایی 400ولت مدل Masterpact-M برندهای قدیمی زیر مجموعه اشنایدر الکتریک Schneider Electric شامل برندهای مرلن ژرن Merlin Gerin و نووا مگرینی Nuova Magrini ارائه می گردد.


1.1 نوسازی کلیدهای هوایی مدل فیکس – ACB fixed version
با توجه به این که کنتاکت های قدرت این کلیدها بصورت مستقیم یا به وسیله ی باس بار فرعی به باس بار اصلی تابلو متصل می شوند، لذا برای جایگزین نمودن آنها زمان اندکی بی برقی برای باس بار اصلی تابلو الزامی است که معمولا با برنامه ریزی قبلی در زمان تعمیرات دوره ای انجام پذیرخواهد بود؛ اما قطعا و الزاما با هدف حفظ ساختار و استاندارد ساخت تابلو، هیچگونه تغییری در باس بار و یا سایر بخش های مکانیکی تابلو ایجاد نمی شود و آداپتورهای مورد نیاز قبلا توسط اشنایدر الکتریک برای اتصال کنتاکت های بریکر به باس بار اصلی تابلو طراحی و تعبیه شده است که با انطباق فاصله فازها و فاصله عمودی پلها از سطح، امکان جایگزین نمودن کلیدهای نسل جدید را به راحتی و در کمترین زمان ممکن میسّر می سازد.
1.2 نوسازی کلید هوایی کشویی – ACB draw-out version
برای نوسازی کلیدهای هوایی کشویی با توجه به لزوم بررسی کارشناسان شرکت یکان نیرو در سایت و نیاز و صلاحدید کارفرما در دو دسته ذیل قابل تقسیم بندی و پیشنهاد خواهند بود:
a. تعویض Retrofit کلید به تنهایی بدون کشو chassis
b. تعویض Retrofit کلید کامل همراه باکشو chassis


1.2.a راهکار اشنایدر الکتریک برای نوسازی کلید کشویی در این حالت بدین صورت است که با حفظ کشوی قبلی در تابلو فقط قسمت movable یعنی کلید به تنهایی تعویض و جایگزین می شود. که بدین منظور قبلا آداپتور و تمهیدات لازم برای این منظور توسط سازنده برای کانکشن های قدرت و فرمان در نظر گرفته شده است. این راه حل که به plug & play معروف است، همانطور که از نام آن پیداست بدون نیاز به بی برق نمودن تابلو و در حین بهره برداری از تابلو امکان پذیر است. خاطر نشان می سازد در این حالت هیچگونه تغییری در مدرا فرمان و قدرت تابلو و بریکر ایجاد نمی شود، (و فقط جایگزینی برخی از قطعات) این عملیات در کمتر از زمان 30 دقیقه انجام می پذیرد که جهت اطلاع از جرئیات بیشتر آن فیلم مربوط به این عملیات با لینک زیر قابل مشاهده می باشد.


1.2.b در این روش از نوسازی (که به راه حل Master kit از طرف اشنایدر الکتریک ارائه شده است) با توجه به اینکه کلید و کشو هر دو بصورت کامل تعویض و جایگزین می شوند، لذا طی بی برقی کوتاه مدتی (در زمان مناسب تعمیرات دوره ای) باس بار تابلو بی برق و عملیات جایگزینی انجام می پذیرد. البته همانطور که در بالا اشاره شد این دو روش نوسازی برای شرایطی است که بر اساس صلاحدید کارفرما و یا اشکالاتی که در بخش مکانیکی کشوی کلید برای Rack in/out نمودن پیش آمده است الزام به تعویض کشو می باشد. در این حالت نیز تمامی تمهیدات و قطعات جانبی و آداپتوری از طرف سازنده طراحی و همراه با کلید ارائه می گردد. لازم به یادآوری است که در این روش نیز هیچگونه تغییری در باس بار تابلو یا بخش های مکانیکی و یا مدرات فرمان آن ایجاد نمی شود.
2- راه حل تغییر یافته
در این روش بر این اساس که ممکن است کلید قدیمی مربوط به سازنده دیگری و از نوع تجهیزات بسیار قدیمی(برندهایی غیر از برندهای زیرمجموعه اشنایدر الکتریک باشد) باشند، جایگزینی با اعمال تغییراتی اندک در نحوه اتصال Main connection به باس بار اصلی و اضافه نمودن قطعاتی برای این نوسازی میسر می گردد.
لازم به توضیح است در این حالت نیز هدف و سعی بر این است که تمامی مشخصات فنی و استاندارد های تابلو محفوظ بماند و با حداقل زمان بی برقی عملیات انجام شود، بدین منظور قبلا تمامی شرایط با مدل سازی در نرم افزارهای مدلینگ مکانیکی مانند solid works بررسی و آنالیز می شود و سپس با استفاده از اطلاعات خروجی نرم افزار، قطعات و آداپتورهای لازم که بیشتر مربوط به شمش ها و اتصالات به باس بار می باشند تهیه و آماده می گردند و در نهایت طی هماهنگی قبلی و در اولین تعمیرات دوره ای کار تعویض و نصب کلید جدید انجام می شود.

مزایای Retrofit – نوسازی
1. افزایش اطمینان از بهره برداری مستمر تجهیزات اصلی
2. جلوگیری از تحمیل بی برقی های ناخواسته و اتفاقی به سیستم
3. جلوگیری از تحمیل خسارات مالی و بعضا جانی
4. استفاده از تجهیزات قدیمی جایگزین شده با حفظ شرایطی برای قطعات یدکی سایر کلیدها و تجهیزات قدیمی سایت
5. امکان دسترسی راحت تر با هزینه بسیار کمتر به قطعات یدکی محصولات جدید و بروز

دانلود فایل کاتالوگ
این برگ نما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
برگ نماهای مرتبط
شرکت یکان نیرو پایا شرکت یکان نیرو پایا 2 out of 10 based on 135 ratings.