خانه طراحان هوشمند خانه طراحان هوشمند

هوشمند سازی هوشمند سازی ساختمان به صورت بی سیم

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) با بکارگیری از آخرین تکنولوژی ها در صدد آن است که شرایطی ایده آل ، همراه با مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها پدید آورد. این سیستم ها ضمن کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد شرایط محیطی مناسب با ارائه سرویس های همزمان ، سبب بهینه سازی مصرف انرژی ، سطح کارایی و بهره وری سیستم ها و امکانات موجود در ساختمان می شود. کنترل و دسترسی به سیستم با استفاده از نرم افزارهای مربوطه از هر نقطه در داخل ساختمان و خارج از آن از طریق اینترنت مقدور می باشد. خانه هوشمند به خانه های اطلاق می شود که امکان ارتباط بین تمام وسیله های موجود در منزل وجود داشته باشد. سیستم خانه هوشمند بر شعار قرار دادن کنترل همه چیز در دستان شما و کاهش مصرف انرژی منزلتان پایه گذاری می شود.

تکنولوژی z-wave

تکنولوژی z-wave همانند wi-fi یک بستر ارتباطی بی سیم می باشد که امکان برقراری ارتباط بین تجهیزات مختلف را فارغ از نوع و شرکت سازنده محصول فراهم می سازد. مشخصه ی اصلی فناوری Z-Wave استفاده از چیپ های الکترونیکی، استاندارد و ایمن برای ارسال و دریافت دستورات کنترلی از طریق فناوری بی سیم برای هوشمند سازی خانه و ساختمان می باشد. مدلسازی ارتباطات تجهیزات با استفاده از این پروتکل مشابه ارتباطات شبکه های کامپیوتری بوده و از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار می باشد.

نصب و راه اندازی خانه هوشمند با این روش بسیار سریع و آسان بوده و بدون نیاز به سیم کشی یا تغییر در ساختمان قابل بهره برداری می باشد. نکته مهم دیگر در استفاده از این سیستم قابلیت به کارگیری آن با کلیدهای متداول و کارکرد معمولی و به صورت دستی در کنار سیستم هوشمند است.

این برگ نما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
برگ نماهای مرتبط
خانه طراحان هوشمند خانه طراحان هوشمند 1 out of 10 based on 1 ratings.