درب ضد سرقت

نکاتی که باید در خرید درب ضد سرقت رعایت کنیم

در این مطلب سعی بر این داریم تا فاکتور هایی که برای کیفیت درب های ضد سرقت مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا بتوانیم با علم بیشتر برای خرید این درب ها اقدام کنیم.
یکی از فاکتورهای اصلی در تشخیص کیفیت درب های ضدسرقت یراق آلات به کاررفته در آن، روکش مورد استفاده، جنس فلز به کار رفته در چهارچوب ها و اندازه بازشوی این درب ها اشاره نمود که باید به تک تک آنها هنگام انتخاب و خریداری توجه کرد..


کشورهای که درب ضد سرقت تولید می نمایند


گروه اصلی که در رابطه با تولید درب ضد سرقت مطرح می باشد ایران است: کشورهای دیگری نیز درب ضد سرقت تولید می کنند مثل ایتالیا، ترکیه، چینی و ایرانی. در بازار فعلی بیشتر تولیدات با اسم ترک و یا چینی به مشتریان عنوان خواهند شد. نمونه های چینی معمولا از نمونه های مشابه ایتالیایی تقلید می کنند و الهام میگیرند. بخشی از نمونه های داخلی درب های ضد سرقت به طور کامل در کشور و توسط تولیدی های مجهز داخلی تولید و عرضه می گردند. تعداد دیگری هم هستند که تحت عنوان نمایندگان شرکت های ترکه ای فعالیت می کنند اما نا گفته نماند که این شرکت ها قسمتی از اقلام مصرفی خود را که شامل یراق آلات و یا MDF به موارد به کار رفته در محصولات خود را از کشور ترکیه وارد می کنند و مابقی آنها را خودشان تولید می نمایند.


اجزای داخلی درب های ضد سرقت


درب های ضد سرقت دارای اسکلت فلزی قوی و مستحکم هستند که شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت یک میلیمتر با رنگ و طرح چوب طبیعی با لایه پلی یورتان میانی است که باید از استانداردهای مقاومت در برابر برش ، فشار بر سطح و بر گوشه های درب برخوردار باشند. چهار چوب این درب ها پیش ساخته هستند و از ورق به ضخامت یک و نیم میلیمتر و عرض هفت سانتیمتر با پایه مقاوم ضد زنگ از جنس استینلس استیل ساخته و تولید خواهند شد . معمولاً بخش داخل لنگه درب های ضد سرقت از ورق فلزی مقاوم استفاده میشود تا نفوذ به داخل ساختمان را غیرممکن کرده و یا به تأخیر بیندازد تا اگر کسی خواست وارد خانه شود بقیه فرصت بیشتری برای دیدن شخص و گزارش آن به پلیس را داشته باشند. چون درب های ضد سرقت برای امنیت هرچه بیشتر خانه و ملک ما می باشد به همین جهت تمام مواردی که در ان به کار می روند باید از این حسن برخوردار باشند.
درب های ضد سرقت مرغوب عایق صدا و حرارت نیز می باشند. این درب ها در برابر برش و فشار استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارند و عایق رطوبت هم هستند .در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی، مستحکم هستند و این هم یکی دیگر از مزایای استفاده از ین گونه درب ها می باشد . انواعی از این درب ها که از پشم سنگ نسوز در ساخت آنها استفاده شده است ،"ضد حریق" می باشند. پس در نتیجه شما با داشتن یک درب ضد سرقت علاوه بر امنیت بیشتر یک عایق صدا، رطوبت، حرارت و همچنین مقاوم در مقابل بلایای طبیعی را در اختیار خواهید داشت.


درب ضد سرقت تولید کشور ایران


قسمتی از نمونه های درب های ضد سرقت تولید داخل که به طور کامل در ایران تولید می شوند در حال حاضر قابل مقایسه با نمونه های برتر دنیا بوده و به دلیل استفاده از فناوری های روز دنیا، رعایت استاندارهای جهانی در استفاده از مواد اولیه و ابعاد و اندازه های بازشوها و چهارچوب ها و بومی سازی آنها، مناسب با شرایط داخلی تولید می شوند پش به همین دلیل برای استفاده از درب های ضد سرقت بهتر است از نمونه های ایرانی آن استفاده کنیم چرا که با توجه به اقلیمی که در آن زندگی می کنیم باعث می گردد عمر طولانی تری به نسبت مابقی درهای تولید کشور های دیگر داشته باشد. و نکته دیگر اینکه اگر درب ضد سرقتی که خریداری کرده ایم بعد از مدتی آسیب ببیند و یا قطعه ای از آن خراب شود به راحتی می توان آن را تعمیر کرد و مشکل پیدا کردن یک قطعه خاص را نخواهیم داشت.

7
25 مهر 1395 - 16:37